Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, ludzie zaczęli przywiązywać coraz większą uwagę do tego jak ich działania wpływają na środowisko. Rosnąca świadomość ekologiczna pojawia się coraz częściej w mediach i zwraca uwagę ludzi. Dzięki temu zrodziło się pojęcie zero waste. Na czym to dokładnie polega? Na świadomym wyborze produktów życia codziennego, które są produkowane w sposób przemyślany i nie zagrażają środowisku naturalnemu ani istotom żywym. W myśl zero waste powinno się ograniczać zużycie niepotrzebnych surowców, segregować śmieci, korzystać z produktów wielokrotnego użytku. To oczywiście dość spore uproszczenie. Poniżej omówione są kategorie, które pomagają wpasować się w eko trend i uczynić z niego coś więcej niż tymczasową modę.

Szczoteczki bambusowe

Alternatywą dla standardowych szczoteczek do zębów z plastiku, są biodegradowalne szczoteczki bambusowe. Ich codzienne używanie to świadomość wyboru tego co będzie lepsze dla planety. Co roku wyrzucanych jest ponad 20 miliardów zużytych, plastikowych szczoteczek. To ogromny cios dla środowiska naturalnego. Wersja bambusowa pozwala na:

  • ograniczenie zużycia surowców szkodliwych dla środowiska – podczas produkcji szczoteczki plastikowej używana jest ropa naftowa
  • zwiększenie higieny jamy ustnej – bambus posiada właściwości przeciw ustrojowe co zapobiega gromadzeniu się bakterii na szczoteczce
  • oszczędność – szczoteczki bambusowe wystarcza na dłużej niż standardowa wersja z plastiku, a przy okazji są w niskiej cenie

Słomki i torby wielorazowe

Każdego roku produkowana jest ogromna ilość słomek plastikowych, które szkodzą środowisku naturalnemu. Jest to głównie spowodowane ich ceną – hurtowy zakup słomek jest niewielkim wydatkiem dla osoby prowadzącej swój biznes. Zdecydowanie drożej wychodzi zakup słomek papierowych. Na szczęście coraz więcej świadomych przedsiębiorców decyduje się to rozwiązanie. jedna, niepozorna słomka może wywołać wiele szkód, o czym od lat głośno mówią ekolodzy. Aby uniknąć negatywnego oddziaływania na środowisko, warto zaopatrzyć się w wielorazową słomkę do picia. Niezależnie od tego czy jest ona wyprodukowana z metalu, twardego plastiku, bambusa czy nawet ze słomy, będzie to dużo lepszy wybór dla osób, które troszczą się o przyszłość planety. Dla przeciętnego konsumenta jest to koszt jednorazowy.

Kolejnym wielorazowym must have są reklamówki. Rezygnacja z toreb jednorazowych to jedna z najlepszych rzeczy, które można zrobić dla planety. Płócienne lub siatkowane torby sprawdzą się długimi latami, a przy okazji dodadzą charakteru każdej stylizacji. Noszenie toreb płóciennych stało się swego rodzaju modą, a producenci prześcigają się w coraz bardziej charakterystycznych wzorach i napisach.

Kubki, butelki i termosy

Czy może być coś mniej ekologicznego niż produkowanie rocznie tysięcy kilogramów plastiku? Każdego dnia mieszkańcy Polski wyrzucają setki tysięcy pustych butelek na wodę. I choć zdecydowana większość z nich poddawana jest recyklingowi, jest to zupełnie zbędny zakup, który negatywnie wpływa na planetę. Aby temu zapobiec wystarczy odpowiedzialnie podejść do tematu pojemników na jedzenie i napoje. Świadomy obywatel wybierze opakowanie wielorazowe, które dzięki odpowiedniej pielęgnacji może posłużyć na lata. Do przenoszenia gorących lub zimnych napoi najlepiej sprawdzą się kubki termiczne, których technologia pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury. To bardzo wygodne rozwiązanie gdy poranna kawa jest pita w drodze do pracy. Dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez butelki wody, świetnie sprawdzą się butelki filtrujące (z filtrem oczyszczającym wodę) albo szklane lub plastikowe naczynia, które można napełniać. Do łask wracają również większe termosy, które są niezwykle przydatne podczas podróży.

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping