Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wybierając świece zapachowe do swojego domu, warto zwrócić szczególną uwagę na te z wosku sojowego. Stają się one coraz popularniejszą alternatywą dla klasycznych świec parafinowych. Zapachowe świece sojowe posiadają cały szereg zalet, w tym są zdecydowanie bezpieczniejsze i zdrowsze dla organizmu niż te parafinowe.

Naturalne świece sojowe

Świece sojowe są całkowicie naturalne i ekologiczne, dlatego ich popularność stale rośnie. Naturalne świece są w 100% biodegradowalne, co jest kluczowe w ochronie środowiska. Oprócz tego są bezpieczniejsze od świec parafinowych, które są tak naprawdę produktem pochodzącym od ropy naftowej. W zapachowych świecach sojowych nie ma żadnych toksycznych substancji, również podczas spalania. W dodatku palą się dłużej niż te parafinowe, a wosk sojowy jest łatwy do sprzątnięcia.

Świece sojowe są zwykle droższe od parafinowych, jednak zdecydowanie są warte swojej ceny. Bezpieczeństwo, piękny zapach i biodegradowalność to zalety, w które warto nieco zainwestować.

Skąd pochodzi wosk sojowy?

Wosk sojowy jest pozyskiwany w 100% z naturalnych materiałów. Powstał podczas poszukiwań tańszej alternatywy wosku pszczelego. Pozyskuje się go z ziaren soi, a konkretniej z pochodzącego z nich oleju sojowego. Proces jego powstawania jest naprawdę prosty, jednak wymaga nieco pracy. Ziarna trzeba bardzo dokładnie oczyścić, otworzyć i wyłuskać, a następnie przerobić na płatki, z których odsącza się olej sojowy. Ze względu na tak misterny proces produkcji wiele świec sojowych jest tworzonych ręcznie. Między innymi z tego wynika ich cena, nieco wyższa od ceny świec parafinowych.

Knot w świecach sojowych

Warto zwrócić szczególną uwagę na knoty w świecach naturalnych. Są one najczęściej wykonane z bawełny lub drewna. Świadomy wybór knota jest bardzo ważny, gdyż od niego zależy, w jaki sposób będzie spalała się świeca. Warto od razu też zaznaczyć, że obydwa rodzaje są najczęściej biodegradowalne, naturalne i całkowicie bezpieczne.

Knot bawełniany

To jeden z najpopularniejszych knotów. Niestety czasem producenci dodają do nich szkodliwe składniki, dlatego warto dobrze sprawdzić pochodzenie każdego knota bawełnianego. Zaletą naturalnych knotów bawełnianych jest ich biodegradowalność i ekologiczność. Do tego są bardzo estetyczne i pozwalają na ciche palenie się świecy. Knoty bawełniane będą najlepszym wyborem dla osób, które szukają świec tylko w celu aromatyzacji swojego domu i nie oczekują od nich dodatkowych cech.

Knot drewniany

Knoty drewniane są w 100% ekologiczne i zapewniają równomierne spalanie świecy naturalnej. Do tego podczas palenia imitują dźwięk skwierczenia drewna w kominku, który dla wielu osób jest bardzo przyjemny i budzi pozytywne skojarzenia. Jest on szczególnie polecany miłośnikom hygge, czyli sztuki osiągania wewnętrznej równowagi, w czym często pomagają dźwięki natury. Knoty drewniane są również bardzo bezpieczne.

Bezpieczeństwo użycia świec sojowych

Największą zaletą świec naturalnych jest całkowite bezpieczeństwo podczas ich używania. W czasie spalania wosk sojowy nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, co zdarza się w przypadku parafinowego. W dodatku świece sojowe są biodegradowalne i wystarczają na dłużej niż parafinowe. Do codziennego palenia zdecydowanie lepiej wykorzystać produkty naturalne, szczególnie w zamkniętych i rzadko wietrzonych pomieszczeniach.

Jednocześnie świece sojowe są bezpieczne dla środowiska. Nie wydzielają żadnych toksyn, a po ich spaleniu nie pozostają praktycznie żadne śmieci. To kolejny dobry powód do zainwestowania w świece naturalne.

Zapachy świec sojowych

Wyjątkowe zapachy świec sojowych mają swoje źródło w naturalnych olejkach eterycznych lub esencjach zapachowych. Te również są nietoksyczne i całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzkiego organizmu, jak i środowiska. Odpowiednio używane świece naturalne to przepiękny dodatek do domu, który zapewni piękny zapach w pomieszczeniu z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Każda świeca sojowa dostępna na ecotrendy.pl ma swój własny, niepowtarzalny aromat, który z pewnością zrobi niezapomniane wrażenie na każdym miłośniku pięknych zapachów.

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping