Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Wraz z rosnącą świadomością, rośnie zainteresowanie kosmetykami naturalnymi. Coraz ważniejszy staje się nie tylko efekt końcowy działania kosmetyku, ale również sposób jego powstawania i oddziaływanie na środowisko naturalne. W trosce o wszystkie te elementy, proponujemy w pełni naturalne kosmetyki, które sprawią, że skóra będzie promienna i przyjemna w dotyku.

Przed zastosowaniem kosmetyków naturalnych

Warto pamiętać, że jeśli skóra jest przyzwyczajona do kosmetyków zawierających składniki chemiczne, po przestawieniu się na produkty w pełni naturalne może doznać małego szoku. Zwykle trwa to kilka dni i objawia się zaczerwienieniem lub suchością. Jest to normalna reakcja na ograniczenie dotychczasowej chemii. Po upływie kilku dni wszystko powinno wrócić do normy. Aby ułatwić przechodzenie detoksu skórnego, zalecana jest dodatkowa pielęgnacja w ciągu dnia. Tonizowanie i nawilżanie powinno wystarczyć.

Kosmetyki naturalne

Przed dokonaniem wyboru odpowiedniej serii kosmetyków, warto zastanowić się chwilę nad potrzebami skóry. Innej pielęgnacji będzie wymagała skóra dojrzała, trądzikowa czy mieszana. Po wnikliwej analizie potrzeb, można przejść do wyboru produktów oferowanych przez sklep Ecotrendy. Każdy z nich zawiera szczegółowy opis wraz z informacją na jakie problemy jest zalecany. Naszym celem jest zachęcenie do korzystania z produktów o wysokiej jakości, które mają pozytywny wpływ zarówno na skórę jak i na środowisko. Wybór opakowań nie jest przypadkowy i wpływa nie tylko na produkt (zachowanie właściwości), wygodę użytkowania, ale również otoczenie.

Kosmetyki do twarzy i ciała

Kosmetyki nakładane na skórę twarzy są bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Powinna ona przebiegać w kilku etapach i zawierać przede wszystkim łagodne oczyszczanie, tonizowanie, wyrównanie pH, odżywienie i nawilżanie. Nie należy tu eksperymentować gdyż skóra na twarzy jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej uwagi. Ponieważ do kwestii dbałości o ciało podchodzimy holistycznie, można u nas znaleźć wszystkie produkty niezbędne do całkowitej pielęgnacji. Do odpowiedniej ochrony twarzy proponujemy: maseczki na bazie glinek dobierane odpowiednio do stanu cery, hydrolaty, kwasy, serum, kremy, olejki, pasty do mycia. Na pielęgnację całego ciała składają się balsamy i masła dzięki którym skóra będzie miękka i przyjemna w dotyku. Na specjalną uwagę zasługują również usta, dłonie oraz włosy, które są jednym z największych atutów.

W ofercie sklepu Ecotrendy znajdują się wszystkie kategorie produktów, dzięki czemu można dobrać kompleksową pielęgnację.

Aromaterapia

Zapach jest jednym z czynników, które potrafią pobudzić zmysły i wpływają pozytywnie na samopoczucie.  A sama aromaterapia jest traktowana jako jedna z form medycyny alternatywnej. Badania naukowe już dawno udowodniły, że używanie olejków eterycznych sprawdza się w leczeniu drobnych dolegliwości. W zależności od indywidualnych potrzeb, można skorzystać z oleju, który zapewni ukojenie. Elementem łączącym wszystkie olejki, niezależnie od dodatkowych właściwości, jest odprężający i relaksujący wpływ na ludzkie ciało. Aromaterapia może być stosowana przy problemach ze stresem, bezsennością, zaparciami, bolesną menstruacją, a także wspomagać odporność i problemy z drogami oddechowymi. Proporcje olejów mogą być różne, w zależności od sposobu użycia.

Kosmetyki naturalne, które oferujemy w sklepie Ecotrendy są oparte na naturalnych składnikach, a ich skład dobrany w taki sposób żeby spełnić wszystkie oczekiwania skóry. Przed wyborem kosmetyku warto przeczytać skład i upewnić się, że nie występuje uczulenie na żaden z jego elementów.

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping