Naturalny olejek eteryczny lawendowy

6,99 

Olejek eteryczny lawendowy

Jest otrzymywany z kwiatów lawendy i jest całkowicie naturalny. Stosowany w masażach ciała lub aromatycznych kąpielach, szczególnie podczas aromaterapii.

Pojemność: 12 ml

(58,25 zł/100 ml)

Na stanie

Naturalny olejek eteryczny lawendowy

Łacińska nazwa: Lavandula officinalis L. angustifolia

Destylowana część roślin: kwiat

Pochodzenie: Francja

Pojemność: 12 ml

Olejek eteryczny lawendowy jest otrzymywany z kwiatów lawendy i jest całkowicie naturalny. Tak jak większość olejków eterycznych jest stosowany w masażach ciała lub aromatycznych kąpielach, szczególnie podczas aromaterapii. Ponieważ ma przepiękny zapach, może również posłużyć jako doskonały odświeżacz powietrza. Olejek lawendowy można mieszać z innymi olejkami, by uzyskać bardziej zróżnicowane działania i oryginalny zapach.

Olejki eteryczne to naturalne substancje, które od wieków są stosowane w różnych dziedzinach życia. Każdy z olejków ma inne, zupełnie wyjątkowe zastosowanie i inaczej oddziałuje na ludzkie zmysły. Wszystkie olejki eteryczne charakteryzują się przepięknym zapachem, są całkowicie pochodzenia naturalnego, a odpowiednio stosowane przynoszą niesamowite efekty m.in. podczas aromaterapii. W tej obszernej grupie znajduje się również olejek lawendowy, który warto włączyć do swojego życia.

Dlaczego warto stosować naturalny eteryczny olejek lawendowy?

Olejek lawendowy to wspaniały naturalny składnik, który pozwala na chwilę zwolnić w codziennym biegu i zatroszczyć się o siebie. W dobie wiecznie pędzącego świata warto podarować sobie chwilę odpoczynku przy kojącym zapachu olejku. Oprócz tego naturalny olejek eteryczny lawendowy posiada wyjątkowe właściwości, które wspierają zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Najpopularniejsze z nich to:

 • Przyspiesza gojenie się ran oraz oparzeń, łagodzi ukąszenia owadów, ,
 • Ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, dezynfekujące, łagodzi ból oraz świąd
 • Działa uspokajająco i wyciszająco,
 • Łagodzi dolegliwości związane z bólem gardła, nieżytem nosa,

Jakie jeszcze zastosowanie mają olejki eteryczne?

 • Sauna – dodaj kilka kropel olejku do wody i polej rozgrzane kamienie. Wybierz olejki działające relaksująco jak róża czy melisa lub takie, które wspomagają inhalację jak sosna, mięta czy eukaliptus.
 • Nawilżanie pomieszczeń – dolej kilka kropel olejku do wody w nawilżaczu. Uwaga: olejków nie należy stosować w nawilżaczach ultradźwiękowych.
 • Pranie – dodaj kilka kropel do proszku do prania lub do pranych ubrań.
 • Mycie podłóg – dodaj kilka kropel olejku do wody w wiadrze.
 • Wycieraczka przed domem lub w aucie – wystarczy kilka kropel olejku na wycieraczce żeby uzyskać piękny zapach. Uwaga z olejkiem w aucie, w związku z tym, że jest to mała przestrzeń, nie należy przesadzać z ilością.
 • Aromatyzacja w aucie – nasącz choinkę zapachową.

Jak bezpiecznie stosować olejki eteryczne?

Odpowiednio stosowany naturalny olejek eteryczny lawendowy jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach stosowania olejków eterycznych i wziąć pod uwagę ewentualne przeciwskazania lub reakcje uczuleniowe.

 • Olejków eterycznych nie można stosować doustnie.
 • W związku z tym, że olejki eteryczne to skoncentrowane wyciągi z roślin, do masażu olejek należy rozcieńczyć przed użyciem w odpowiednim oleju naturalnym, np. kokosowym lub makadamia.
 • Przed zastosowaniem olejku eterycznego dobrze jest przeprowadzić próbę uczuleniową na nadgarstku, skórze za uchem lub w zgięciu łokcia.
 • Przed użyciem olejku należy dowiedzieć się jak najwięcej o jego działaniu i ewentualnych przeciwskazaniach.
 • Z olejków eterycznych nie powinny korzystać kobiety w ciąży.

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii: Aromaterapia 

 

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping