Zestaw upominkowy Zdrowy Olej

139,00 

W przygotowanym przez nas zestawie upominkowym znajdziecie Państwo oleje tłoczone na zimno: Olej lniany, Olej z czarnuszki i Olej z pestki dyni.

Brak w magazynie

Zestaw upominkowy Zdrowy Olej

Olej lniany

Olej wykazuje liczne właściwości prozdrowotne – obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, jest pomocny w zapobieganiu chorób nowotworowych oraz leczeniu stanów zapalnych organizmu. Ma duży wpływ na skuteczne leczenie schorzeń neurologicznych.
Olej lniany budwigowy korzystnie wpływa na zwalczanie objawów schorzeń reumatycznych. Zaleca się go stosować przy chorobach oczu. Chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. Może być stosowany zewnętrznie przy chorobach skóry.

Olej z czarnuszki

Ogromną rolę w zachowaniu właściwości prozdrowotnych oleju odgrywa metoda tłoczenia na zimno. Olej z czarnuszki ma działanie bioaktywne i wspiera nasz organizm w powrocie do dobrej kondycji. Przede wszystkim wykazuje właściwości lecznicze, takie jak: przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwcukrzycowe, przeciwwrzodowe oraz przeciwnowotworowe. Prozdrowotne działanie oleju z czarnuszki wykazuje również tymochinon, który działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz przeciwwirusowo. Ma również pozytywny wpływ na leczenie astmy oraz wszelkiego rodzaju alergii.

Olej z pestek dyni

Olej z pestek dyni jest ceniony głównie za wysoką zawartość pełnowartościowych tłuszczów roślinnych. W tym oleju aż  80 % kwasów tłuszczowych znajdujących się w tym oleju to kwasy nienasycone, z czego często ponad 50 % to wielokrotnie nienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy te są niezwykle istotne dla naszego organizmu, ponieważ są potrzebne do budowy witaminy D, ścianek komórkowych oraz hormonów. Najistotniejszym nienasyconym kwasem tłuszczowym zawartym w oleju jest kwas omega-6. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jego niedobór może prowadzić do między innymi zmniejszonej odporności organizmu. Zawiera również wiele innych cennych składników. Wyróżnić możemy witaminy: A, D, E, H oraz witaminy z grupy B. Olej z pestek dyni jest bogaty w składniki mineralne takie jak: cynk, selen, wapń, magnez, sód, fosfor, fluor oraz  potas.

Sprawdź nasz inne propozycje zestawów upominkowych.

Odwiedź nas również na Facebooku.

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping