Zestaw upominkowy z olejami

89,00 

W przygotowanym przez nas zestawie upominkowym znajdziecie Państwo doskonałej jakości oleje, które nadadzą Waszym potrawom unikatowy smak: Olej lniany, Olej z pestek dyni, Olej z czarnuszki.

Na stanie

Zestaw upominkowy z olejami

W przygotowanym przez nas zestawie upominkowym znajdziecie Państwo doskonałej jakości oleje, które nadadzą Waszym potrawom unikatowy smak: Olej lniany, Olej z pestek dyni, Olej z czarnuszki.

Olej lniany

Olej wykazuje liczne właściwości prozdrowotne – obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, jest pomocny w zapobieganiu chorób nowotworowych oraz leczeniu stanów zapalnych organizmu. Ma duży wpływ na skuteczne leczenie schorzeń neurologicznych.
Olej lniany budwigowy korzystnie wpływa na zwalczanie objawów schorzeń reumatycznych. Również zaleca się go stosować przy chorobach oczu. Chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem, a także może być stosowany zewnętrznie przy chorobach skóry.

Olej z pestek dyni

Olej z pestek dyni jest ceniony głównie za wysoką zawartość pełnowartościowych tłuszczów roślinnych. W tym oleju aż  80 % kwasów tłuszczowych znajdujących się w tym oleju to kwasy nienasycone, z czego często ponad 50 % to wielokrotnie nienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy te są niezwykle istotne dla naszego organizmu, ponieważ są potrzebne do budowy witaminy D, ścianek komórkowych oraz hormonów. Najistotniejszym nienasyconym kwasem tłuszczowym zawartym w oleju jest kwas omega-6. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jego niedobór może prowadzić do między innymi zmniejszonej odporności organizmu. Zawiera również wiele innych cennych składników. Wyróżnić możemy witaminy: A, D, E, H oraz witaminy z grupy B. Olej z pestek dyni jest bogaty w składniki mineralne takie jak: cynk, selen, wapń, magnez, sód, fosfor, fluor oraz  potas.

Olej z czarnuszki

Ogromną rolę w zachowaniu właściwości prozdrowotnych oleju odgrywa metoda tłoczenia na zimno. Olej z czarnuszki ma działanie bioaktywne i wspiera nasz organizm w powrocie do dobrej kondycji. Przede wszystkim wykazuje właściwości lecznicze, takie jak: przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwcukrzycowe, przeciwwrzodowe oraz przeciwnowotworowe. Prozdrowotne działanie oleju z czarnuszki wykazuje również tymochinon, który działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz przeciwwirusowo. Ma również pozytywny wpływ na leczenie astmy oraz wszelkiego rodzaju alergii.

Sprawdź nasz inne propozycje zestawów upominkowych.

Odwiedź nas również na Facebooku.

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping