Zestaw prezentowy kominek zapachowy

49,90 

W zestawie:

1. Kominek zapachowy w srebrnym kolorze – wysokość 10,5 cm, szerokość 7,5 cm

2. Olejek zapachowy Diament

3. Olejek zapachowy Pomarańcza & Wanilia

Brak w magazynie

Kominek zapachowy z olejkami do aromaterapii

Wśród narzędzi niezbędnych do aromaterapii zdecydowanie należy wymienić kominki zapachowe. Są one najczęściej ceramiczne, choć można spotkać także kamienne lub metalowo-szklane. To bardzo ważny element aromaterapii i jedna z najpopularniejszych metod aromatyzacji pokoju. Z tego względu warto wybrać piękny kominek zapachowy jak najlepszej jakości. W naszym sklepie ecotrendy.pl oferujemy bogaty wybór kominków zapachowych.

CZYM SĄ OLEJKI ZAPACHOWE?

Olejki zapachowe to syntetyczne substancje zapachowe, które czasem są połączone z olejkami naturalnymi (eterycznymi). Nie posiadają właściwości leczniczych, a ich głównym zadaniem jest aromatyzacja pokoju, czyli rozsiewanie pięknego zapachu. Każdy olejek zapachowy powinien posiadać odpowiedni atest, który zagwarantuje jego bezpieczeństwo.

CZYM SĄ KOMINKI ZAPACHOWE?

Kominki zapachowe to niewielkie przedmioty wykonane z metalu, ceramiki, kamienia lub połączenia tych materiałów. Składają się z dwóch bardzo ważnych elementów: miseczki, do której wkłada się wosk zapachowy lub wlewa odpowiednio rozcieńczony olejek zapachowy lub eteryczny oraz otworu w dolnej części kominka, do którego wkłada się bezzapachowy podgrzewacz. Kominek zapachowy powinien przede wszystkim pięknie się prezentować, być solidnie wykonany i nie przyjmować na stałe żadnych zapachów.

JAK KORZYSTAĆ Z KOMINKÓW ZAPACHOWYCH?

Korzystanie z kominków zapachowych jest bardzo proste. Wystarczy umieścić w jego dolnej części zapalony bezzapachowy podgrzewacz, a w miseczce na górze wybraną substancję zapachową. Dzięki ciepłu podgrzewacza substancja w miseczce będzie stopniowo uwalniać piękny zapach w całym pomieszczeniu. Kominki zapachowe mogą posłużyć m.in. do aromatyzacji, czyli nadawaniu pomieszczeniu pięknego zapachu. Są również jedną z najpopularniejszych metod aromaterapii.

JAK UŻYWAĆ OLEJKÓW ZAPACHOWYCH?

Olejki zapachowe można stosować na kilka różnych sposobów. Najpopularniejsze są kominki zapachowe, jednak czasem można spotkać również specjalne nawilżacze powietrza lub dyfuzory zapachowe. Każda z tych metod ma swoje zalety i warto dostosować wybór do własnych potrzeb i preferencji.

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping