NATURALNA WITAMINA E 400 IU 100 kaps. ALINESS

44,90 

Witamina E, często nazywana „witaminą młodości”, jest bardzo ważna w różnych procesach zachodzących w naszym organizmie. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę E jest dość niewielkie, ale jeśli nie dostarczamy jej w wystarczającej ilości, może to prowadzić do poważnych dolegliwości.

Na stanie

NATURALNA WITAMINA E 400 IU 100 kaps. ALINESS

Suplement diety

Naturalna witamina E, octan d-alfa-tokoferylu 400 IU

Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym

Zawartość opakowania: 100 kapsułek

Składniki: 1 kapsułka = 294 mg (400 IU)

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

Ważne: Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Producent: MEDICALINE, Ostrówiec 150, 05-480 Karczew

Składniki: naturalna witamina E (octan d-alfa-tokoferylu), substancja wypełniająca – olej słonecznikowy, żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol, woda.

Witamina E, często nazywana „witaminą młodości”, jest bardzo ważna w różnych procesach zachodzących w naszym organizmie. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę E jest dość niewielkie, ale jeśli nie dostarczamy jej w wystarczającej ilości, może to prowadzić do poważnych dolegliwości.

Witamina E należy do grupy związków zwanych tokoferolami. Wraz z witaminami A, D i K należą do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Oznacza to, że witaminy te są magazynowane w organizmie (a nie wydalane z moczem czy potem jak te rozpuszczalne w wodzie), głównie w tkance tłuszczowej i nadnerczach. Ponadto, wchłanianie tej „witaminy młodości” przez organizm jest wspomagane przez inne ważne witaminy, takie jak witamina A, B complex, C mangan, selen, fosfor, niezbędne kwasy tłuszczowe.

Suplementy zawierające witaminę E zaleca się pacjentom, którzy nie dostarczają jej wystarczająco dużo wraz z pożywieniem. Należy jednak pamiętać, że żaden suplement nie zastąpi prawidłowo zbilansowanej diety.

Warunki przechowywania:

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Chronić przed wilgocią.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Witamina E – w czym występuje?

Do produktów spożywczych o wysokiej zawartości witaminy E należą:

  • oliwa z oliwek,
  • migdały,
  • olej słonecznikowy,
  • orzechy laskowe, włoskie
  • inne oleje z nasion zbóż.

Duże ilości tokoferoli można znaleźć również w pomidorach, brokułach i brukselce oraz szpinaku. Duże ilości zawierają również brzoskwinie i czarne porzeczki!

Odpowiednio zbilansowana dieta jest w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na witaminę E. Niestety w dobie wysoko przetworzonej żywności i stresujących sytuacji, z którymi często się spotykamy, trudno jest dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość tej cennej witaminy. Według specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia, dzienne zapotrzebowanie człowieka na witaminę E zależy od wieku, płci czy stanu fizjologicznego.

Medica Line to polska firma, która spełnia najwyższe Europejskie Standardy Produkcji i Magazynowania bazujące na standardzie farmaceutycznym GMP oraz HACCP.

Preparaty produkuje się zgodnie z koncepcją „czystej etykiety” (clean label). Oznacza to – żadnych niepotrzebnych składników. Kapsułki nie zawierają plastyfikatorów, szkodliwych dodatków ani alergenów. Z tego też względu są odpowiednie nawet dla osób z nietolerancją na gluten lub laktozę. Wszystkie substancje zawarte w preparatach nie zawierają organizmów modyfikowanych genetycznie (NO GMO-Genetically Modified Organism).

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii: Suplementy diety 

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping