Witamina D3 FORTE oil 4000 j.m. 120 kapsułek ALINESS

34,90 

Witamina D3 FORTE oil 4000 j.m. 120 kapsułek ALINESS. Specjalna formuła witaminy D o dużej zawartości cholekalcyferolu (4000 jednostek/100 µg) do przeznaczenia medycznego – dietetycznie u osób otyłych, z niedoborem witaminy D (w tym seniorów) w okresie jesienno-zimowym.

Na stanie

Witamina D3 FORTE oil 4000 j.m. 120 kapsułek ALINESS

Suplement diety

Witamina D3 FORTE oil 4000 j.m. 120 kapsułek ALINESS. Specjalna formuła witaminy D o dużej zawartości cholekalcyferolu (4000 jednostek/100 µg) do przeznaczenia medycznego – dietetycznie u osób otyłych, z niedoborem witaminy D (w tym seniorów) w okresie jesienno-zimowym.

Zawartość opakowania: 120 kapsułek

Składniki       |   1 tabletka

Witamina D   |  100 mcg/4000 j.m. (*2000%)

*RWS: dzienna referencyjna wartość spożycia

Składniki: oliwa z oliwek; żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgoć (glicerol), woda, witamina D z lanoliny (cholekalcyferol).

Zalecana porcja do spożycia: 1 kapsułka jeden raz dziennie w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Warunki przechowywania:

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Chronić przed wilgocią.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Ważne: Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Producent: MEDICALINE, Ostrówiec 150, 05-480 Karczew

Witamina D

Jeśli chodzi o witaminę D3 to właśnie promienie słoneczne są głównym czynnikiem wytwarzania tego suplementu w naszym organizmie.

Jest głównie produkowana w miesiącach od kwietnia do września w słoneczne dni, kiedy promienie UV nie są zasłaniane przez chmury lub inne czynniki atmosferyczne.

Badania wykazują, że ponad 90% populacji naszego kraju ma niedobór witaminy D3 ze względu na położenie geograficzne i warunki klimatyczne.

Suplementację należy rozważyć przede wszystkim w miesiącach jesienno-zimowych, ale także w miesiącach wiosenno-letnich, jeśli ktoś nie może pozostać na dworze ze względu na sytuację zawodową lub tryb życia.

Witamina D3 wpływa na funkcjonowanie kilku ważnych układów w organizmie człowieka:

układ kostny – Witamina D3 pełni ważną rolę w kształtowaniu się  zębów i kości w okresie rozwoju i dojrzewania.

Witamina D3 jest witaminą niezbędną dla rozwoju dziecka. W przypadku jej niedoboru u dziecka może wystąpić krzywica i zaburzenia mineralizacji kości, a także zmniejszenie masy kostnej. U osób dorosłych niedobór witaminy D3 może prowadzić do osteoporozy.

układ nerwowy – Witamina D3 jest witaminą niezbędną do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Niedobór witaminy D3 może prowadzić do zaburzeń snu.

układ mięśniowy – niedobór witaminy D3 może powodować u pacjentów mialgię, czyli mięśnioból lub ból mięśniowy;

układ odpornościowy – witamina D3 działa immunomodulująco, ale także pośrednio przeciwbakteryjnie. Dodatkowo witamina D3 wykazuje działanie antyproliferacyjne oraz antynowotworowe.

układ krążenia – Suplementacja witaminą D może być w stanie zmniejszyć stan zapalny w przewlekłej niewydolności serca.

metabolizm w wielu tkankach – Witamina D3 może wpływać na zdolność do regeneracji wątroby. Może mieć również działanie przeciwnowotworowe.

Medica Line to polska firma, która spełnia najwyższe Europejskie Standardy Produkcji i Magazynowania bazujące na standardzie farmaceutycznym GMP oraz HACCP.

Preparaty są produkowane zgodnie z koncepcją „czystej etykiety” (clean label). Oznacza to – żadnych niepotrzebnych składników. Kapsułki nie zawierają plastyfikatorów, szkodliwych dodatków ani alergenów. Z tego też względu są odpowiednie nawet dla osób z nietolerancją na gluten lub laktozę. Wszystkie substancje zawarte w preparatach nie zawierają organizmów modyfikowanych genetycznie (NO GMO-Genetically Modified Organism).

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii: Suplementy diety 

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping