Poduszka z łuską gryki – na dobry sen.

Poduszka z łuską gryki nie jest wbrew pozorom żadną nowością. Jej niesłychane zalety doceniły w pierwszej kolejności kultury z Dalekiego Wschodu, gdzie poduszka z gryki stosowana była nie tylko dla komfortu, ale głównie w celach terapeutycznych. Jakie właściwości ma gryka? Jaki wpływ na zdrowie ma sen na poduszce z gryki?

Co to jest i jak wygląda poduszka z łuską gryki?

Poduszka z łuską gryki wypełniona jest gryką, a dokładnie oczyszczoną łuską z nasiona gryki. Gryka (kasza gryczana) to ziarno pochodzące z Azji, które poza tym, że jest zdrowym i pożywnym dodatkiem lub bazą do dań. Świetnie sprawdza się również jako wypełnienie poduszek i materacy. Czemu? Poduszki z takim wypełnieniem są bardzo trwałe. W przeciwieństwie do poduszek z pierzem lub włóknami syntetycznymi – ekologiczne. Przy ich produkcji nie ucierpiały zwierzęta i nie został zanieczyszczony naturalny ekosystem. Jednak największą i najbardziej cenioną zaletą poduszek gryczanych jest to, że zapewniają doskonałe, fizjologiczne oparcie dla szyi i głowy, a co za tym idzie – całego kręgosłupa. Elastyczne wypełnienie, które dopasowuje się do aktualnej pozycji ciała sprawia, że niezależnie od tego, jaką pozycję się wybierze podczas snu – odpoczynek będzie regenerujący i zdrowy.

Właściwości łusek z gryki.

Poza zapewnieniem wygody podczas snu, wypełnienie jakim są łuski z gryki ma szereg cennych właściwości. Do najważniejszych zaliczyć można przeciwdziałanie rozwojowi grzybów, pleśni i innych alergizujących, szkodliwych mikroorganizmów. Łuska gryki jest zatem hipoalergiczna, pod warunkiem, że nie ma się alergii na samo ziarno gryki. Za tę właściwość odpowiedzialna jest zawarta w gryce tanina. Łuski z gryki również mogą łagodzić bóle reumatyczne, działać przeciwzapalnie, redukować stres i napięcie mięśni. Działają także wyciszająco.

Główne zalety poduszek z gryki.

Wiele osób zmaga się z problemem znalezienia odpowiedniej pozycji do snu. Podczas nocnego spoczynku, obracamy się, próbując znaleźć najwygodniejszą pozycję. Poduszka z gryki sprzyja uzyskaniu neutralnej pozycji, co ma wpływ na ułożenie pleców i wyrównanie kręgosłupa. Sprawia to, że na poduszce z gryki mogą spać osoby, które często zmieniają w nocy pozycję, śpią na brzuchu, na boku lub na wznak. Przemieszczające się pod ciężarem ciała łuski z gryki doskonale podążają za kształtem głowy i pleców, zapewniając stabilne i zdrowe podparcie. Ale to nie wszystkie zalety łusek z gryki!

  • Najważniejszym aspektem jakości snu niezależnie jest dobre wypełnienie luki między szyją a głową. Dzięki temu pozycja całego ciała pozostaje neutralna. Wypełnienie poduszki z gryki można porównać do nowoczesnej pianki pamięci, jednak łuski gryki podążają za ciałem w sposób bardziej naturalny i relaksujący.
  • Odpowiedni układ ciała podczas snu może również mieć wpływ na zmniejszenie chrapania lub jego całkowite wykluczenie. Dobra poduszka z gryki może poprawić ustawienie odcinka szyjnego. Biorąc pod uwagę fakt, że drogi oddechowe przebiegają wzdłuż kręgosłupa szyjnego, zła postawa w nocy może je blokować. Może to prowadzić do chrapania, sapania i innych objawów bezdechu sennego. To z kolei, działając na zasadzie klocków domina, powoduje złe samopoczucie, bóle głowy i przewlekłe uczucie zmęczenia i braku energii.
  • Właściwe ułożenie ciała podczas snu sprzyja szybszej i skuteczniejszej regeneracji oraz relaksacji. Brak dobrej, ergonomicznej poduszki może skutkować nie tylko bólem pleców i szyi zaraz po wstaniu. Może przyczyniać się także do bólu głowy i migreny.

Poduszka z łuską gryki vs poduszka z pianki memory – co wybrać?

Poduszki z pianki memory są zdrowe dla pleców, ale mają syntetyczne wypełnienie, które bardzo szybko i łatwo się nagrzewa. Nie jest tajemnicą, że optymalna, niższa temperatura w pokoju do spania to świetny sposób na spokojniejszy i bardziej kojący sen. Dotyczy to nie tylko samej sypialni, ale tez materaca, kołdry i poduszki. Poduszki z gryki zapewniają lepszą cyrkulację powietrza przez poduszkę. Łuski z gryki są trójkątne i lekko zagięte, co zapewnia doskonały przepływ powietrza we wnętrzu poduszki. Co ważniejsze, biorąc pod uwagę długą żywotność, łuski nie będą się tak łatwo kompresować. Dlatego właśnie poduszki z gryki zachowują na długo swój naturalny kształt i to niezależnie od wagi użytkownika.

Według eksperta:

„Stosowanie poduszki z gryki jest niezwykle ważne w zapobieganiu bólom głowy i migrenom. Wiele osób, które budzą się z nieznośnym bólem głowy, często nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie kształt i wypełnienie ich poduszki może przyczyniać się do problemów bólowych. Według badań, poduszka z odpowiednim wypełnieniem, która utrzymuje kręgosłup w neutralnej pozycji, może również łagodzić i zapobiegać bólom głowy i migrenom”.

Poduszki z gryki nie są wbrew pozorom trudne w konserwacji. Same poszewki można prać w pralce automatycznej. Wypełnienia poduszki, które stanowi gryka się już nie pierze. Dobrze jest też unikać jego przemoczenia i zawilgocenia. Niemniej jednak, poduszki z gryki to dobra i zdrowa inwestycja w spokojny i regenerujący sen.

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping