Oliwa grecka GRELIA 03% Extra Virgin 3 litry

119,00 

Oliwa grecka GRELIA 0,3% Extra Virgin 3 litry. Ta doskonała oliwa z oliwek charakteryzuje się niską kwasowością, mocnym owocowym posmakiem i aromatem świeżo pokrojonych oliwek. Doskonale się sprawdzi jako dodatek do niemal wszystkich potraw, który podkreśli ich smak.

Brak w magazynie

Oliwa grecka GRELIA 03% Extra Virgin 3 litry

Oliwa grecka GRELIA 03% Extra Virgin 3 litry. Ta doskonała oliwa z oliwek charakteryzuje się niską kwasowością, mocnym owocowym posmakiem i aromatem świeżo pokrojonych oliwek. Doskonale się sprawdzi jako dodatek do niemal wszystkich potraw, który podkreśli ich smak.

 • Nazwa: Grelia Extra Virgin
 • Pojemność: 3l
 • Termin przydatności do spożycia styczeń 2023
 • Kraj pochodzenia: Grecja
 • Opakowanie: Puszka
 • Kwasowość: 0,3 %
 • Produkt: 100% naturalny

Grelia Extra Virgin 0.3% to wyjątkowa oliwa tłoczona na zimno, którą najlepiej używać ją na surowo np. do sałatek czy maczania chlebado polania ulubionego dania również jako uzupełnienie zimnych dań.

 • Produkcja oliwy odbywa się na Krecie w okolicach Heraklionu.
 • Wyróżnia ją bardzo niska kwasowość, bo tylko 0,3%.
 • Najlepiej spożywać bez obróbki termicznej.
 • Jest tłoczona na zimno.
 • Należy przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu.

Co oznacza skrót EVOO (Extra Virgin Olive Oil)?

Oliwa klasyfikuje się jako EVOO (Extra Virgin Olive Oil), gdy sie ją pozyska podczas pierwszego tłoczenia oliwek. Zwykła oliwę z oliwek wytwarza się z mieszanki przetworzonych olejów. Oznacza to, że jedną z kluczowych różnic między EVOO a zwykłą oliwą z oliwek jest brak przetworzonych chemikaliów. W klasyfikacji oliwy z oliwek EVOO reprezentuje absolutnie najwyższą jakość oliwy z oliwek. Oliwa oznaczona jako EVOO to produkt na najwyższym poziomie.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia musi być wolna od jakichkolwiek zmian w kolorze, również smaku, składnikach odżywczych lub witaminach. EVOO powstaje, gdy oliwki są miażdżone na miazgę przy użyciu siły, a nie ciepła lub chemikaliów, jak przy produkcji innych oliw z oliwek. Gdy miazga utworzy pastę, jest zgniatana, aby uwolnić płyn z miąższu, składający się z oleju, wody i pozostałości oliwki.

Płyn ten następnie umieszcza się w wirówce, która oddziela oliwę od reszty materiału z oliwek. Czysty, aromatyczny olej następnie filtruje i butelkuje się jako oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. Oliwa z Oliwek Extra Virgin (EVOO) to oliwa z oliwek, której kwasowość nie przekracza 0,8%.

Kwasowość oliwy z oliwek Grelia Extra Virgin wynosi 0,3% co oznacza najwyższą jakość produktu.

Proces ekstrakcji oliwy odbywa się w tym samym dniu co zbiór oliwek, w niskich temperaturach, w celu zachowania wszystkich cennych właściwości i bardzo niskiej kwasowości. Ten produkt ma szczególnie niską kwasowość, bo zaledwie 0,2%.

Oliwa z oliwek Grelia Extra Virgin 0,3% to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza omega-3, omega-9, witaminy E i polifenoli.

Jakie właściwości zdrowotne wykazuje oliwa z oliwek?

Przede wszystkim reguluje poziom cholesterolu, zapobiega chorobom układu krążenia, a także obniża ryzyko powstawania chorób nowotworowych.

Chroniona nazwa pochodzenia (PDO) to europejskie uznanie dla produktu rolnego lub żywności, którego cały cykl produkcyjny – od surowca do produktu końcowego (przetwarzanie, przygotowanie i pakowanie) – jest przeprowadzane na określonym terytorium.

Tak jak oliwa z oliwek Grelia Extra Virgin 0,3% produkuje się, przetwarza i przygotowuje w określonym regionie przy użyciu tradycyjnej regionalnej metody produkcji. Połączenie czynników naturalnych — w tym cech środowiskowych, lokalizacji i wpływu człowieka — sprawia, że ​​produkt ten jest wyjątkowy. Wszystkie zasady produkcji muszą być ściśle przestrzegane, aby zapewnić wysoką jakość i powtarzalność cech produktu.

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii: Kuchnia Grecka 

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping