Olejek eteryczny goździk z cytryną

6,99 

Pojemność 12 ml

(58,25 zł/100 ml)

Na stanie

Olejek eteryczny goździki z cytryną

Łacińska nazwa: Eugenia caryophyllus

Destylowana część roślin: Pąki

Pochodzenie: Sri Lanka

Olejek eteryczny goździki z cytryną to mieszanka olejków eterycznych.

 

Olejek eteryczny goździkowy jest otrzymywany z pąków kwiatowych drzewa o nazwie czapetka pachnąca i jest całkowicie naturalny. Z kolei olejek z cytryny uzyskuje się poprzez wytłaczanie na zimno skórek z cytryn. Tak jak większość olejków eterycznych, olejek z goździków jest stosowany w masażach ciała lub aromatycznych kąpielach, szczególnie podczas aromaterapii. Ma przepiękny zapach, który może również posłużyć jako doskonały odświeżacz powietrza. Dzięki zmieszaniu olejku goździkowego z olejkiem z cytryny powstał olejek o zróżnicowanym działaniu i oryginalnym zapachu.

 

Olejki eteryczne to naturalne substancje, które od wieków są stosowane w różnych dziedzinach życia. Każdy z olejków ma inne, zupełnie wyjątkowe zastosowanie i inaczej oddziałuje na ludzkie zmysły. Wszystkie olejki eteryczne charakteryzują się przepięknym zapachem, są całkowicie pochodzenia naturalnego, a odpowiednio stosowane przynoszą niesamowite efekty m.in. podczas aromaterapii. W tej obszernej grupie znajduje się również olejek eteryczny goździk z cytryną, który warto włączyć do swojego życia.

 

Dlaczego warto stosować olejek eteryczny goździk?

Olejek eteryczny goździk to wspaniały naturalny składnik, który pozwala na chwilę zwolnić w codziennym biegu i zatroszczyć się o siebie. Dodanie do niego olejku z cytryny W dobie wiecznie pędzącego świata warto podarować sobie chwilę odpoczynku przy kojącym zapachu olejku. Oprócz tego olejek posiada wyjątkowe właściwości, które wspierają zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Najpopularniejsze z nich to:

 • Goździk – działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Pomaga ukoić ból mięśni oraz stawów.
 • Ze względu na swój zapach skutecznie odstrasza komary i meszki.
 • Cytryna działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo. Pomaga zwalczać infekcje górnych dróg oddechowych.
 • Pobudza krążenie, działa wzmacniająco na organizm.

 

Jakie jeszcze zastosowanie mają olejki eteryczne?

 • Sauna – dodaj kilka kropel olejku do wody i polej rozgrzane kamienie. Wybierz olejki działające relaksująco jak róża czy melisa lub takie, które wspomagają inhalację jak sosna, mięta czy eukaliptus.
 • Nawilżanie pomieszczeń – dolej kilka kropel olejku do wody w nawilżaczu. Uwaga: olejków nie należy stosować w nawilżaczach ultradźwiękowych.
 • Pranie – dodaj kilka kropel do proszku do prania lub do pranych ubrań.
 • Mycie podłóg – dodaj kilka kropel olejku do wody w wiadrze.
 • Wycieraczka przed domem lub w aucie – wystarczy kilka kropel olejku na wycieraczce żeby uzyskać piękny zapach. Uwaga z olejkiem w aucie, jest to mała przestrzeń więc nie należy przesadzać z ilością.
 • Aromatyzacja w aucie – nasącz choinkę zapachową.

 

Jak bezpiecznie stosować olejki eteryczne?

Odpowiednio stosowany olejek goździkowy jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach stosowania olejków eterycznych i wziąć pod uwagę ewentualne przeciwskazania lub reakcje uczuleniowe.

 • Olejków eterycznych nie można stosować doustnie.
 • Olejek należy rozcieńczyć przed użyciem w odpowiednim oleju naturalnym, np. kokosowym lub makadamia.
 • Przed zastosowaniem olejku eterycznego dobrze jest przeprowadzić próbę uczuleniową na nadgarstku, skórze za uchem lub w zgięciu łokcia.
 • Przed użyciem olejku należy dowiedzieć się jak najwięcej o jego działaniu i ewentualnych przeciwskazaniach.
 • Z olejków eterycznych nie powinny korzystać kobiety w ciąży.

 

Poznaj również inne produkty z naszej kategorii aromaterapia.

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping