Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wśród narzędzi niezbędnych do aromaterapii zdecydowanie należy wymienić kominki zapachowe. Są one najczęściej ceramiczne, choć można spotkać także kamienne lub metalowo-szklane. To bardzo ważny element aromaterapii i jedna z najpopularniejszych metod aromatyzacji pokoju. Z tego względu warto wybrać piękny kominek zapachowy jak najlepszej jakości. W naszym sklepie ecotrendy.pl oferujemy bogaty wybór kominków zapachowych.

Czym są kominki zapachowe?

Kominki zapachowe to niewielkie przedmioty wykonane z metalu, ceramiki, kamienia lub połączenia tych materiałów. Składają się z dwóch bardzo ważnych elementów: miseczki, do której wkłada się wosk zapachowy lub wlewa odpowiednio rozcieńczony olejek zapachowy lub eteryczny oraz otworu w dolnej części kominka, do którego wkłada się bezzapachowy podgrzewacz. Kominek zapachowy powinien przede wszystkim pięknie się prezentować, być solidnie wykonany i nie przyjmować na stałe żadnych zapachów.

Jak korzystać z kominków zapachowych?

Korzystanie z kominków zapachowych jest bardzo proste. Wystarczy umieścić w jego dolnej części zapalony bezzapachowy podgrzewacz, a w miseczce na górze wybraną substancję zapachową. Dzięki ciepłu podgrzewacza substancja w miseczce będzie stopniowo uwalniać piękny zapach w całym pomieszczeniu. Kominki zapachowe mogą posłużyć m.in. do aromatyzacji, czyli nadawaniu pomieszczeniu pięknego zapachu. Są również jedną z najpopularniejszych metod aromaterapii.

Co można dodawać do kominków zapachowych?

W kominkach zapachowych najczęściej korzysta się z wosku zapachowego, olejków eterycznych lub olejków zapachowych. W przypadku wosku zapachowego wystarczy umieścić w miseczce wybraną jego ilość, a piękny zapach powinien spokojnie rozchodzić się przez kilka godzin użytkowania. Z kolei olejki eteryczne, jak i zapachowe należy rozcieńczyć z wodą. Do miseczki kominka zapachowego wystarczy dodać kilka kropel olejku, by zapach był wystarczająco intensywny.

Najpiękniejsze kominki zapachowe

Wybierając idealny kominek zapachowy dla siebie, warto zwrócić szczególną uwagę na jego wygląd. Jako że jest on jedynie narzędziem do aromaterapii lub aromatyzacji, nie musi spełniać wyjątkowych funkcji użytkowych. Ważne, by posiadał miejsce na podgrzewacz oraz solidną miseczkę – inaczej nie będzie kominkiem zapachowym. Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór kolorów i kształtów. Niektóre kominki mogą rzucać na ściany przepiękne cienie, gdy umieści się w nich podgrzewacz. Wygląd kominka zapachowego to zdecydowanie kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając ten idealny dla siebie.

Jak czyścić kominek zapachowy?

Aby zapachy się ze sobą nie mieszały, a aromaterapia była skuteczna, należy odpowiednio czyścić kominek. Olejki zapachowe, eteryczne, jak i wosk zapachowy mają to do siebie, że czyszczenie z nich kominków może być problematyczne. Istnieją na to jednak dobre i bardzo skuteczne sposoby. Od razu warto nadmienić, że kominków zapachowych nie warto czyścić mydłem ani podobnymi do niego środkami myjącymi. Zazwyczaj zwykła woda oraz poniższe sposoby w zupełności wystarczą.

Wylewanie jeszcze ciepłego wosku

Wosk zapachowy, który wciąż jest ciepły, można łatwo wylać z kominka, dzięki czemu późniejsze czyszczenie będzie zdecydowanie prostsze. Wystarczy bowiem przetrzeć miseczkę chusteczką lub kawałkiem ręcznika papierowego. Podobnie należy oczywiście wylać mieszankę olejków eterycznych lub zapachowych. Najlepiej zrobić to wtedy, gdy zapach będzie już bardzo słaby lub wręcz niewyczuwalny.

Wyjmowanie ciepłego wosku chusteczką

Zamiast wylewać ciepły wosk zapachowy, można również włożyć do miseczki zmiętą kulkę z chusteczki lub ręcznika papierowego. Wosk wsiąknie w papier, po czym na nim zastygnie. Następnie należy jeszcze raz podgrzać resztki wosku, ponownie włożyć kulkę papieru i odczekać, aż wosk na niej zastygnie. Po drugim razie kominek zapachowy powinien być już czysty.

Zamrożenie kominka z woskiem

To chyba najprostszy sposób na pozbycie się wosku zapachowego. Cały kominek należy umieścić w zamrażarce i odczekać około kilkudziesięciu minut. Po tym czasie wosk powinien sam odejść od ścianek kominka zapachowego. Jeśli tak się nie stanie, wystarczy go delikatnie podważyć nożem lub nawet łyżeczką i wyjąć z miseczki. Wosk powinien odejść w jednym kawałku, dlatego ta metoda jest bardzo wygodna i skuteczna. 

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping