Herbata czarna Klasyczny Cejlon 50g

11,99 

Klasyk cejlońskiej herbaty. Składają się na nią  długie, połamane listki (pierwsze i drugie z góry krzaczka) i pączki dające piękny, bursztynowy napar. Górski klimat przełożył się na jego wspaniały, wyrafinowany smak, który wyróżnia się na tle innych swoją mocą.  Liście herbaty Ceylon zostały zebrane ręcznie z najwyższą starannością. Poczuj kwintesencję pysznego smaku.

Pozostało tylko: 1

Herbata czarna Klasyczny Cejlon

Herbata czarna Klasyczny Cejlon to wyjątkowa mieszanka zawierająca w swoim składzie łamane, długie i grube liście oraz najmłodsze pędy
Herbatę należy parzyć w temperaturze około 80-90°C. Po zagotowaniu wody najlepiej jest więc odczekać około 5 minut. Parzenie powinno trwać dość krótko: od 2 do 5 minut. Jedna łyżeczka herbaty wystarczy na 200 ml wody.

Herbata czarna

Herbata czarna to najpopularniejszy rodzaj herbaty, który możemy spotkać w naszych domach. Wielu osobom kojarzy się ze smakiem dzieciństwa, kiedy mama lub babcia podawały ją podczas posiłków, szczególnie śniadań i kolacji, z dodatkiem miodu, cytryny lub samą. Zanim znajdzie się w naszych filiżankach, przechodzi przez proces produkcji składający się z czterech etapów: więdnięcia, skręcania, utleniania i suszenia. W wyniku tych działań napar z liści czarnej herbaty charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami. Dzięki dużej zawartości flawonoidów hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym i pobudza go do wydzielania soków trawiennych, co pomaga w trawieniu ciężkich posiłków, a także sprzyja utrzymaniu formy. Warto również wiedzieć, że zaparzone liście czarnej herbaty mają działanie prozdrowotne nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz naszego ciała – okład z nich łagodzi oparzenia słoneczne, objawy trądziku, oraz zmniejsza opuchliznę wokół oczu.

Dlaczego warto pić herbatę?

Powodów jest wiele, a najważniejsze z nich to:
  • pozytywnie wpływa na pracę mózgu,
  • działa ochronnie na nasze organy (nerki, wątroba, serce),
  • reguluje poziom cukru we krwi,
  • poprawia metabolizm oraz ułatwia spalanie tłuszczu,
  • działa pobudzająco,
  • znakomicie sprawdza się w zwalczaniu przeziębień.

Przechowywanie: w szczelnym opakowaniu, w suchym i zaciemnionym miejscu.

Waga netto: 50 g

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii: Herbaty 

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping