Grelia Oliwa GLDC Primer 500ml butelka

64,87 

Oliwa Hiszpańska Organiczna z linii PRIMER ACEITE Extra Virgin jest to najwyższej jakości organiczna oliwa z pierwszego tłoczenia.

Ta oliwa prosto z Toledo jest idealna do tostów i wszelkiego rodzaju sałatek, doskonała do dań z makaronu i ryżu, wzmacnia smak w Carpaccio, tatarach i wszystkich innych dniach.

Brak w magazynie

Grelia Oliwa GLDC Primer 500ml butelka

Oliwa Hiszpańska Organiczna z linii PRIMER ACEITE Extra Virgin jest to najwyższej jakości organiczna oliwa z pierwszego tłoczenia. Kupaż trzech odmian oliwek Cornicabra, Picual i Arbequino. Ta oliwa z oliwek została zebrana w połowie października, podczas gdy oliwki były jeszcze zielone, co zapewnia wzbogacone właściwości organoleptyczne, które zawierają  naturalne przeciwutleniacze i witaminy.

Oliwa PRIMER ACEITE (Wczesne żniwa) jest dumą i najlepszym smakiem z firmy Garcia de la Cruz. Jest najbardziej wykwintnym olejem, pachnącym i aromatycznym z wyraźnymi tonami świeżo skoszonej trawy, pomidorów i migdałów, z lekką goryczką i ostrym finiszem, ale jednocześnie dobrze zbalansowanym o głębokim i pełnym smaku.

Grelia Oliwa GLDC Primer 500ml butelka

  • produkowana w Hiszpanii w prowincji Toledo
  • bardzo niska kwasowość > 0,5 %
  • najlepiej spożywać bez podgrzewania
  • tłoczona na zimno
  • należy przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu.

Ta oliwa prosto z Toledo jest idealna do tostów i wszelkiego rodzaju sałatek. Doskonała do dań z makaronu i ryżu, wzmacnia smak w Carpaccio, tatarach i wszystkich innych dniach.

Jak przechowywać oliwę z oliwek

Świeża oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia zapewnia wspaniały smak i legendarne korzyści zdrowotne. Aby oliwa z oliwek zachowała optymalną świeżość i smak unikaj ciepła, światła i powietrza

Kiedy oliwa z oliwek jest wystawiona na działanie ciepła, światła i powietrza, cenne składniki odżywcze zawarte w oliwie zaczynają się utleniać i traci ona swój owocowy smak. Kupując oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, szukaj tych zapakowanych w nieprzezroczyste lub przyciemniane szkło albo w metalową puszkę. Nie przechowuj oliwy z oliwek w plastikowych pojemnikach, ponieważ może ona wypłukiwać z plastiku szkodliwe substancje.

Nie przechowuj oliwy z oliwek zbyt długo

Oliwa z oliwek powinno się spożyć w ciągu dwóch lat od tłoczenia. Po dłuższym czasie smak się pogarsza, a składniki odżywcze ulegają degradacji.

Co oznacza skrót EVOO (Extra Virgin Olive Oil)?

Oliwa klasyfikuje się jako EVOO (Extra Virgin Olive Oil), gdy się ją pozyska podczas pierwszego tłoczenia oliwek. Zwykła oliwę z oliwek wytwarza się z mieszanki przetworzonych olejów. Oznacza to, że jedną z kluczowych różnic między EVOO a zwykłą oliwą z oliwek jest brak przetworzonych chemikaliów. W klasyfikacji oliwy z oliwek EVOO reprezentuje absolutnie najwyższą jakość oliwy z oliwek. Oliwa oznaczona jako EVOO to produkt na najwyższym poziomie.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia musi być wolna od jakichkolwiek zmian w kolorze, smaku, składnikach odżywczych lub witaminach. EVOO powstaje, gdy oliwki są miażdżone na miazgę przy użyciu siły, a nie ciepła lub chemikaliów, jak przy produkcji innych oliw z oliwek. Gdy miazga utworzy pastę, jest zgniatana, aby uwolnić płyn z miąższu, składający się z oleju, wody i pozostałości oliwki.

Płyn ten następnie umieszcza się w wirówce, która oddziela oliwę od reszty materiału z oliwek. Czysty, aromatyczny olej jest następnie filtrowany i butelkowany jako oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. Oliwa z Oliwek Extra Virgin (EVOO) to oliwa z oliwek, której kwasowość nie przekracza 0,8%.

Kwasowość oliwy z oliwek SITIA Premium Gold wynosi 0,2%, co oznacza najwyższą jakość produktu.

Proces ekstrakcji oliwy odbywa się w tym samym dniu co zbiór oliwek, w niskich temperaturach, w celu zachowania wszystkich cennych właściwości i bardzo niskiej kwasowości. Ten produkt ma szczególnie niską kwasowość, bo zaledwie 0,2%.

Oliwa z oliwek SITIA Premium Gold 0,2% to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza omega-3, omega-9, witaminy E i polifenoli.

Jakie właściwości zdrowotne wykazuje oliwa z oliwek?

Przede wszystkim wspomaga regulację poziomu cholesterolu, ochronę układu krążenia oraz podwyższa poziom profilaktyki antynowotworowej.

Zobacz także inne nasze produkty z kategorii: Oliwa Hiszpańska 

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping