Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kominki z odpowiednim woskiem zapachowym to nie tylko wyjątkowa ozdoba wnętrz, ale również jedna z popularniejszych metod aromaterapii. Dobrze dobrane zapachy potrafią pomóc się zrelaksować, poczuć spokój, a nawet wspierają zdrowie fizyczne i psychiczne. Warto posiadać swój własny kominek i małą kolekcję wosków zapachowych na różne dni i nastroje.

Woski zapachowe

Woski zapachowe to woski roślinne lub mineralne z dodatkiem olejków eterycznych. Należy umieścić go w przeznaczonym do aromaterapii kominku, gdzie będzie się rozpuszczał i roznosił piękny zapach w pomieszczeniu. Wosk zapachowy to bardzo przyjemny zamiennik standardowych świeczek zapachowych, który w dodatku ma znaczące właściwości aromaterapeutyczne i zawiera zapach w o wiele większym stężeniu niż klasyczna świeca.

Jak używać wosków zapachowych?

Użycie wosków zapachowych jest bardzo proste. Wystarczy posiadać odpowiedni kominek do aromaterapii i umieścić w nim wybraną ilość wosku. W dolnej części kominka trzeba postawić zapalony bezzapachowy podgrzewacz. Pod wpływem ciepła wosk zapachowy rozpuści się, a jego wyjątkowy aromat rozniesie się po pokoju w szybkim tempie. Im więcej wosku zostanie umieszczone w kominku, tym bardziej intensywny będzie jego zapach. Na początek lepiej trzymać się zasady „mniej znaczy więcej”, by zapach nie okazał się zbyt intensywny. Wosk zapachowy można palić aż do wykończenia aromatu. Zazwyczaj dobrej jakości woski do kominków wystarczają na pełne 4 godziny użytkowania, choć czasem można znaleźć takie, które wytrzymają nawet więcej.

Rodzaje wosków zapachowych

Woski zapachowe są wykonywane z różnych materiałów, mają różne zapachy i wielkości. Ich wybór jest przeogromny, dlatego warto poświęcić nieco czasu, by wybrać idealny typ wosku do kominka dla siebie. Ważne jest to, że każdy rodzaj wosku może charakteryzować się tak samo dużą trwałością, bowiem zależy ona przede wszystkim od jakości danej marki wosków zapachowych.

Woski zapachowe parafinowe

To wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów wosków zapachowych. Zazwyczaj wolniej rozpuszcza się w kominku, jednak może się łatwo kruszyć. Pochodzi od ropy naftowej, z tego względu jest łatwo dostępny i tańszy niż woski naturalne.

Woski zapachowe naturalne

Naturalne woski zapachowe to najczęściej te sojowe, które są całkowicie wegańskie. W kominku rozpuszczają się szybciej niż parafinowe, za to dłużej wydzielają piękny zapach. Do tego są odporne na kruszenie i w pełni bezpieczne, również dla alergików. Należy uważać, by go nie przegrzać, gdyż wówczas traci swoje najbardziej użyteczne właściwości. Woski zapachowe sojowe charakteryzują się dodatkowo wyjątkowo intensywnym aromatem, więc będą idealne dla osób, które lubią mocne zapachy.

Woski zapachowe z olejkami eterycznymi

Istnieją również woski zapachowe z czystymi olejkami eterycznymi. Będą one szczególnie korzystne w aromaterapii, w której zazwyczaj posługuje się właśnie olejkami. Najczęściej olejki są dodawane do wosku sojowego. Jest on całkowicie naturalny, nawet z dodatkiem olejku eterycznego, który również jest pochodzenia naturalnego.

Jak wybrać najlepsze woski zapachowe?

Wybierając woski zapachowe, należy zwrócić uwagę na to, jaką mają spełniać rolę. Jeśli mają być jedynie przyjemnym dodatkiem do pokoju, można śmiało przebierać w zapachach i eksperymentować z różnymi nutami zapachowymi. Podczas kataru fantastycznie sprawdzi się wosk do kominka o zapachu jodły, sosny lub rozmarynu. Za to osobom, które palą papierosy polecane są nuty cynamonowe oraz mięta pieprzowa, która łagodzi kaszel.

Koszt wosków zapachowych

Zabawa woskami zapachowymi jest zdecydowanie mniej kosztowna niż świecami zapachowymi. Do tego woski do kominka można ze sobą mieszać i tworzyć nowe, wyjątkowe zapachy, które będą całkowicie niepowtarzalne. Kominki również nie są drogie, do tego zazwyczaj są zakupem jednorazowym. Odpowiednio czyszczone po użytkowaniu sprawdzą się przez długie lata. Same woski zapachowe kosztują zaledwie parę złotych, dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping